Badoo – rejestracja, logowanie, opinie, nasza recenzja

Badoo – rejestracja, logowanie, opinie, nasza recenzja

Podpowiadamy w jaki sposób korzystać z serwisu Badoo, na co uważać oraz w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo. Ponad to znajdziesz tu wskazówki jak poruszać się po portalu, jakie są funkcje oraz jak z nich korzystać.

Informacje o serwisie

Serwis Badoo istnieje na rynku już od 2006 roku. Przez ten czas zdobył swoją rzeszę użytkowników, którą w bardzo szybkim tempie się powiększa. Na ten moment z serwisu korzysta przeszło 450 milionów osób w ponad 150 krajach całego świata.

Oprócz strony internetowej Badoo oferuje również swoją aplikację, która dostępna jest w systemie Android, iOS oraz Windows Phone.

Pomimo działalności portalu w wielu krajach, oferuje on oczywiście w pełni dostępną polską wersję językową, w efekcie czego Badoo jest w czołówce jeśli chodzi o najpopularniejsze portale randkowe w naszym kraju.

Korzystanie z serwisu jest darmowe, jednak mamy wówczas mocno ograniczone funkcje.

 

Rejestracja na portalu Badoo

Badoo umożliwia swoim użytkownikom kilka możliwości rejestracji. Do najpopularniejszych należy rejestracja przy użyciu adresu email oraz przez Facebooka. Jak zwykle w takich przypadkach polecamy skorzystanie z pierwszej opcji celem uniknięcia połączenia z Facebookiem, które bądź co bądź jest wygodniejsze, jednak później mogą się pojawić problemy z odłączeniem portalu od naszego konta Facebook lub Badoo może zapraszać Twoich znajomych do rejestracji.

 
Zakładając konto przez adres email niezbędne jest podanie:
 
  • swojej płci
  • imienia
  • daty urodzenia
  • lokalizacji
  • adresu email lub nr telefonu
  • hasła (min. 5 znaków, jednak zalecamy silniejsze)
Dodatkowo konto jest weryfikowane wysłaniem wiadomości email lub sms (w zależności co podamy), tak więc dane które wpisujemy muszą być prawidłowe. Inaczej nie będziemy mogli się zalogować.
 

 

Kolejnym krokiem, do którego automatycznie jesteśmy kierowani to dodanie swoich zdjęć:

dodawanie zdjęć użytkownika na portalu badoo instrukcja

Aktualnie nie da się pominąć tego kroku, tak więc musimy skorzystać z jednej z trzech możliwości importu zdjęć: z dysku, z Facebooka lub z Instagrama. Jak poprzednio zalecamy opcję nr 1 bez łączenia się z innymi portalami społecznościowymi. W naszej opinii Facebook czy Instagram to portale, z których korzystanie traktujemy raczej długofalowo. Na Badoo natomiast dzisiaj jesteś, ale za rok czy dwa może Cię już nie być.

 

Pierwsze logowanie

Po pomyślnym zarejestrowaniu konta oraz dodaniu swoich zdjęć wyświetlany jest nam krótki oraz przyjazny mini przewodnik, który „oprowadza” nas po portalu wskazując jego najważniejsze funkcje. Zalecamy skorzystanie z niego oraz przejście przez wszystkie główne zakładki serwisu.

Dodatkowo nowi użytkownicy zaraz po założeniu konta bardzo często nagradzani są darmowym dostępem do konta premium na 3 dni, co pozwala w pełni testować funkcjonalności portalu. W naszej opinii jest to bardzo miły gest. Oczywiście ma on nas skłonić do późniejszego zakupu, jednak naszym zdaniem lepiej w tę stronę, aniżeli jak na większości portali ograniczając mnóstwo funkcji do minimum już od samego początku korzystania.

 

Jak uzupełnić profil?

Twój profil to Twoja wizytówka – pamiętaj o tym! Dlaczego jest to tak ważne oraz w jaki sposób przedstawić swoją osobę, opisujemy w jednym z naszych najczęściej czytanych artykułów. 

>>sprawdź jak najlepiej opisać samego siebie na portalu randkowym

Na portalu Badoo mamy możliwość szerokiego opisu swojej osoby. Zarówno w tradycyjnej wersji tekstowej, gdzie ogranicza nas jedynie 500 znaków, jak i w formie listy z polami wyboru. Odpowiednio wypełniona całość może stworzyć naprawdę bardzo interesujący efekt!

Podczas całego procesu uzupełniania danych wyświetla nam się pasek postępu:

widok paska postępu z portalu randkowego Badoo

W naszym profilu jest sporo opcji do wypełnienia, ale nie wszystkie są obowiązkowe, co oznacza, że pasek postępu nie musi dojść do 100%. 

Z ważniejszych pól, które zalecamy wybrać, to m.in. 

  • określenie swoich zainteresowań (czego szukamy na portalu)
  • orientacja
  • wpisanie przynajmniej trzech hobby
  • wzrost oraz kolor oczu
Do tego oczywiście obowiązkowy opis swojej osoby w sekcji „O mnie”.
 

Badoo i Chybił-Trafił

Za pomocą „Chybił-Trafił” możemy łączyć się z potencjalnymi partnerami, a następnie z nimi rozmawiać. Funkcja ta (a raczej jej mechanika działania) znana jest pierwotnie z aplikacji Tinder, jednak teraz jest już dostępna na wielu portalach randkowych, w tym Badoo.

Chcąc z niej korzystać najpierw warto odpowiednio określić swoje preferencje. Po pierwsze jakiej płci szukamy, po drugie w jakim wieku, a po trzecie w jakiej odległości.

ustawianie preferencji wyszukiwania na portalu randkowym Badoo

Po kliknięciu „Gotowe” zaczną nam się wyświetlać osoby pasujące do naszych preferencji. Później korzystanie jest już banalnie proste – albo „akceptujemy” osobę, która nam się wyświetla dając jej serduszko, albo ją odrzucamy. Następnie jeśli nasza „akceptacja” zostanie odwzajemniona, będziemy mogli rozpocząć czatowanie. Podobacie się sobie nawzajem, więc możecie ze sobą pisać – proste, a zarazem bardzo skuteczne! Dzięki połączeniu z drugą osobą masz za sobą najcięższy etap, bo jeśli ktoś Cię polubił to znaczy, że coś go urzekło w Twoim profilu.

 

Funkcje dodatkowo płatne - ceny oraz możliwości

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, korzystanie z Badoo jest darmowe. Mamy jednak możliwość korzystania z dwóch płatnych opcji celem ulepszenia swojego konta. Są to kolejno kredyty oraz premium. Co ważne, serwis udostępnia bardzo wygodne możliwości płatności w zależności od naszego zapotrzebowania. Za dodatkowe funkcje możemy zapłacić używając telefonu, karty kredytowej, PayPal lub Przelewy24.

Pamiętaj, że premium oraz kredyty to dwie osobne usługi, które dają różne korzyści.

Kredyty

Za pomocą kredytów możemy nadać blasku naszemu profilowi oraz wyróżnić się z tłumu. Ich koszt zaczyna się już od 5.99 zł, a możliwości jakie m.in. możemy uzyskać to: zwiększenie naszej pozycji w rankingu, wzrost liczby wyświetleń naszego profilu, umieszczenie w zakładce promowanych, wyjątkowe prezenty oraz niestandardowe naklejki na czacie, rozmowy z większą liczbą osób oraz inne.

Decydując się na zakup, w danej kwocie otrzymujemy określoną liczbę kredytów, które przeznaczamy na dowolne ulepszenia naszego konta.

 

Konto premium

Premium daje nam pełny dostęp do funkcji serwisu, których jesteśmy pozbawieni na początku. Cena tej przyjemności zaczyna się od 21.99 zł i w przeciwieństwie do kredytów jest to w formie subskrypcji. Oznacza to, że uiszczamy tę opłatę, a w zamian tego otrzymujemy dostęp do pełnych funkcji premium. Chcąc dalej korzystać z konta premium po jego wygaśnięciu należy przedłużyć subskrypcję. 

Co wchodzi w skład tej dodatkowej usługi? M.in. możemy sprawdzać kto nas chce poznać, wysyłać wiadomości priorytetem (wyświetlają się u góry), zobaczyć swoich fanów, pisać z nowo założonymi kontami oraz wiele innych.

 

Badoo opinie użytkowników

Portal Badoo cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników z Polski. Uznawany jest on za jeden z najpopularniejszych portali w naszym kraju, co bezpośrednio przekłada się na ogromną rzeszę użytkowników. Dodatkowo wśród zalet wymieniana jest przede wszystkim prostota użytkowania, intuicyjność oraz funkcje. Warto również wspomnieć o aplikacji mobilnej, która posiada swoje grono fanów.

Spośród wad niestety zdecydowanie najczęściej wymieniane są osoby, które korzystają z serwisu. Najpopularniejsze problemy to brak kultury u niektórych użytkowników lub zbyt nachalne wiadomości (w większości tyczy się to mężczyzn). Zdarzają się również próby oszustw czy wyłudzeń pieniędzy, na które należy zwracać uwagę. Badoo na szczęście mocno dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników wprowadzając np. dodatkowe weryfikacje dla każdego założonego konta, które chce w pełni korzystać z funkcji portalu. Większość tego typu sytuacji to zdecydowanie jednostki, które zdarzają się również w innych serwisach czy stronach.

 

Jak usunąć konto na Badoo?

Skasowanie konta na portalu Badoo jest nieco zaszytą opcją. Aby to zrobić należy kliknąć na swój awatar (zdjęcie) w lewym górnym rogu, a następnie przejść do ustawień. Tam, na samym dole znajdziemy wyszarzony link „Usuń konto”. Należy go kliknąć i wówczas wyświetli nam się krótka ankieta. Musimy ją całą uzupełnić wybierając na dole za każdym razem „Dalej”. Serwis za wszelką cenę będzie chciał nas zatrzymać, tak więc należy uważać, aby omyłkowo nie wybrać przycisku „Zostań na Badoo”. Na końcu ankiety wpisujemy dla potwierdzenia swoje hasło, w efekcie czego nasze konto zostaje skasowane.

W trakcie wypełniania ankiety otrzymamy propozycję darmowego konta premium na 3 dni, więc jest to ciekawa alternatywa dla osób, które jednak decydują się pozostać na Badoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *