Singlowanie – recenzja, opinie, logowanie

Singlowanie – recenzja, opinie, logowanie

Baner katolicki portal randkowy singlowanie serce

Współcześnie coraz większą popularność zdobywają portale randkowe. Single poszukujący drugiej połówki muszą jednak zachować dużą czujność! I liczyć się z tym, że nie z każdą osobą nawiążą porozumienie światopoglądowe. Portale randkowe to nie tylko przestrzeń do przygodnych znajomości, ale również do poszukiwania relacji na dłużej. Takim miejscem jest serwis Singlowanie. Portal randkowy dla katolików, którzy szukają osób o zbliżonym podejściu do świata. Jak korzystać z serwisu? Jak założyć konto i nawiązywać znajomości? Podpowiadamy.

Co to jest portal Singlowanie?

To samodzielny portal randkowy przeznaczony dla katolików (nie należy do żadnej sieci serwisów randkowych). Skierowany jest do osób wyznających określony system wartości i chcących poznać swoją drugą połówkę w przestrzeni wirtualnej. Nie zawiera treści pornograficznych a jego interfejs nie ma charakteru erotycznego, sugestywnego czy też wyzywającego.

 
W serwisie użytkownicy poprzez uzupełnienie danych i wyszczególnienie swoich poglądów w kwestiach etycznych, seksualnych, religijnych i rodzinnych mają szansę poznać osobę o zbliżonych zapatrywaniach. Singlowanie to przede wszystkim serwis, który nie nastawia się na zawieranie przygodnych znajomości. Jeśli zatem ktoś chce założyć rodzinę i znaleźć partnera na stałe, może w tej przestrzeni takiej relacji poszukiwać.

Jak działa?

To niezwykle przyjazna platforma, posiadająca intuicyjny interfejs. Niestety w serwisie nie ma możliwości blokowania niechcianych użytkowników wysyłających wiadomości. Jeśli zatem takie wiadomości przychodzą, po prostu nie powinno się na nie odpisywać. Kolejna kwestia to potwierdzanie adresu email podawanego w czasie rejestracji. Nie jest ono konieczne. Po założeniu konta na Singlowanie, na skrzynkę mailową nie przychodzi link aktywacyjny, za pośrednictwem którego członkostwo w serwisie zostałoby potwierdzone. To stwarza ryzyko zakładania kont fikcyjnych. Podobnie dzieje się w z dodawaniem zdjęć, które nie są zatwierdzane. Trzeba więc trzymać rękę na pulsie.

Korzystając z serwisu i przeglądając profile widoczne są avatary użytkowników. W nich znajdziemy zdjęcie, imię oraz miejsce zamieszkania a także można zobaczyć ich status dostępności (online lub niezalogowany). Chcąc znaleźć drugą połówkę w pobliżu miejsca swego zamieszkania, można skorzystać z zaawansowanej wyszukiwarki. Znajdują się tam pola do wypełnienia takie jak: miejscowość i województwo, wiek, płeć, zdjęcie profilowe, wzrost oraz stan cywilny i – co dość istotne – poziom dostępu (posiadanie konta premium lub nie).

Sprawdź również recenzję innego katolickiego portalu randkowego – przeznaczeni.pl

Jak założyć konto na portalu randkowym Singlowanie?

Chcąc założyć konto w serwisie randkowym Singlowanie wystarczy podać adres email i stworzyć hasło. Następny krok to konfiguracja konta i uzupełnianie danych takich, jak: data urodzenia, wzrost, płeć, preferencje. Innymi słowy orientacja seksualna – chociaż w serwisie dość sugestywnie na pierwszej stronie pojawia się przykładowo zaznaczone pole „Jestem kobietą – szukam mężczyzny” i „Jestem mężczyzną – szukam kobiety” oraz stan cywilny. Następny etap to dane związane z lokalizacją. Należy wybrać miejsce zamieszkania i województwo.

Kiedy już najważniejsze informacje zostaną wpisane, można przejść do swojego profilu. A tam zawrzeć różne informacje, które w późniejszym czasie potencjalny partner lub partnerka przeczyta przeglądając profil. Na początku pojawia się rubryka „poznaj mnie”. Tam należy zawrzeć kilkuzdaniową charakterystykę swej osoby oraz sprecyzować kogo się szuka.

 

Potrzebujesz pomocy z opisem swojego profilu? Zerknij tutaj.

 

Kolejny krok to zakładka „Dowiedz się o mnie więcej”. W tym miejscu pojawia się wiele podpunktów dość szczegółowo doprecyzowujących kwestie światopoglądowe. I tak też można tutaj zawrzeć informacje o: dzietności, stosunku do wiary, podejściu do nałogów, podejście do tematu aborcji i antykoncepcji a także seksu przedmałżeńskiego. Pojawia się także rubryczka dotycząca wykształcenia i pracy zawodowej. Na koniec można scharakteryzować swoje pasje i zainteresowania, preferencje czytelnicze i muzyczne oraz tzw. „Informacje dodatkowe”. Kolejny a jednocześnie ostatni już krok to dodanie swoich zdjęć do galerii. Rejestracja przebiega sprawnie i szybko a korzystanie z serwisu jest bardzo intuicyjne.

Po lewej stronie ekranu znajduje się pasek nawigacyjny aplikacji, gdzie znajdują się poszczególne zakładki: profil, wiadomości, pulpit, kontakty, odwiedziny, wyszukiwarka użytkowników, aktywności, płatności oraz ustawienia konta.

Korzystanie z serwisu Singlowanie

Kiedy rejestracja przebiegnie pomyślnie a dane profilowe zostaną uzupełnione, pozostaje najważniejszy krok jakim jest poszukiwanie partnera lub partnerki. Okazuje się jednak, że bez opłaty „Premium” nie można korzystać z funkcji serwisu. Istnieją dwie opcje płatności. Pakiet Premium II z płatnością w wysokości 40 zł, dający dostęp do serwisu na miesiąc. Tudzież pakiet Premium III za 45 zł, który umożliwia korzystanie z portalu Singlowanie przez 365 dni. Dopiero po wybraniu optymalnego dla siebie rozwiązania i dokonaniu płatności (tutaj znów wszystko odbywa się sprawnie i intuicyjnie z możliwością płatności przez Przelewy24), można wyświetlać poszczególne profile użytkowników i oglądać dodane przez nich zdjęcia.

Jakie możliwości daje Pakiet Premium II? W ramach usługi użytkownik wyszukuje innych użytkowników, przegląda profile innych użytkowników, wysyła wiadomości do innych użytkowników. Również dodaje do swoich kontaktów innych użytkowników, ma możliwość podglądu użytkowników odwiedzających profil a także korzysta z podglądu statusu użytkownika: zalogowany/niezalogowany.

W ramach usługi Pakiet Premium III możliwości są takie same jak w przypadku Pakietu II. Jednakże dostęp nie jest ograniczony do miesiąca a zapewnia całoroczne korzystanie z serwisu Singlowanie.

Opinie o aplikacji

Jak wiadomo to opinie użytkowników są najważniejsze w ocenie działania, funkcjonalności i przystępności każdej aplikacji. Jakie więc są opinie o stronie Singlowanie.pl? Zdania są podzielone. Najwięcej plusów wiąże się z samą ideą stworzenia portalu. To alternatywa portali randkowych, które mają PR wątpliwy lub kojarzący się tylko z przygodnym seksem bez jakichkolwiek zobowiązań czy hamulców. Jest to zatem propozycja do osób, które nie czują się komfortowo i bezpiecznie w przestrzeni internetowej, gdzie szuka się partnera na chwilę i z przypadku. To także odpowiedź na potrzeby osób wierzących lub – nieco uogólniając – z wartościami z konkretnej kategorii (szukających rodziny, chcących mieć dzieci lub nie, szukających stabilizacji, wierzących w określoną wizję swojego życia, w tym życia rodzinnego). 

Minusem są niedopracowane aspekty użytkowania konta. Brak klarownego komunikatu i wyjaśnienia co do bezpłatnego ograniczonego dostępu do możliwości serwisu. Wątpliwości budzi również brak weryfikacji adresu email i zatwierdzania zdjęć. Aplikacja swoje pozytywne opinie zyskuje dzięki administracji serwisu (w związku ze sprawnym reagowaniem na zgłoszenia) oraz przyjaznemu interfejsowi i intuicyjności korzystania. Jest to ciekawa propozycja, z którą można się zapoznać. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *