Katolicki portal randkowy – przeznaczeni.pl (recenzja, opinie)

Katolicki portal randkowy – przeznaczeni.pl (recenzja, opinie)

Baner katolickiego portalu randkowego przeznaczeni.pl

Przeznaczeni to jeden z  największych portali randkowych w Polsce, które skierowane są do katolików. Jego popularność potwierdzają liczby wyświetlone na stronie głównej. Ponad 2 miliony profili, oraz blisko 100 tysięcy zaręczonych par. Brzmi imponująco! Dodatkowo, jak wskazuje motto portalu – „Łączy Ludzi z Wartościami”. 

Rejestracja na portalu przeznaczeni

Utworzenie konta jest bardzo proste oraz darmowe. Do tego celu potrzebujemy jedynie:

 • adresu email
 • zaakceptowania regulaminu oraz polityki przetwarzania danych osobowych

Samo stworzenie profilu nie pozwala jednak na korzystanie z serwisu. Bowiem po rejestracji wyświetla nam się automatycznie formularz/ankieta składający się aż z pięciu kroków. Uzupełnienie wszystkich informacji jest obowiązkowe. Dane, które podajemy podzielone są na poszczególne kategorie:

 • podstawowe informacje (np. wzrost, budowa ciała, data urodzenia)
 • wartości (np. stosunek do wiary, dzieci, papierosów, sportu)
 • zainteresowania (np. rodzaj ulubionej muzyki, książek)
 • dodatkowe informacje (opis swojej osoby oraz wymażonego partnera)

Dodatkowo, na pierwszym kroku (podstawowe informacje) mamy możliwość udzielenia dwóch dobrowolnych zgód marketingowych w zamian za co portal oferuje nam 100 monet do wykorzystania w serwisie.

 

Kogo znajdziemy na portalu przeznaczeni? Opinie użytkowników.

Jak wskazują statystyki oraz nasze analizy większość użytkowników serwisu to rzeczywiście wierzący katolicy szukający stałego związku, tzw. „ludzie z wartościami”. Ludzie ci cenią dobro, jest dla nich ważna religia, planują w przyszłości założyć rodzinę, natomiast związek przypieczętować na ślubnym kobiercu. Po wykonaniu rozeznania możemy spokojnie napisać, że znaczna część komentarzy w internecie potwierdza tę opinię (różne źródła).

Niestety zbierając informacje oraz śledząc inne strony natrafiliśmy też na negatywne odczucia oraz opisy dotyczące oszustów lub użytkowników zupełnie nie związanych z wiarą, którzy w serwisie szukają przelotnej przygody. Jest to oczywiście jedynie ułamek wszystkich kont, jednak warto o tym pamiętać. Rejestracja jest darmowa oraz dostępna dla wszystkich, tak więc każdy powinien wziąć to pod uwagę i mimo wszystko traktować potencjalnego partnera z pewnym dystansem. W internecie jesteśmy anonimowi (a przynajmniej do pewnego momentu) i nigdy nie mamy pewności kogo spotkamy „po drugiej stronie”.

 

Kluczowe funkcje portalu Przeznaczeni

Przeznaczeni to portal, który skupia się raczej na swojej prostocie oraz intuicyjności. Brak w nim skomplikowanych oraz zaawansowanych funkcji. Za to te, które są, działają bardzo dobrze i w 100% spełniają swoje zadanie. 

Użytkownik portalu ma do dyspozycji:

Szukaj – dobrze znana wyszukiwarka, która funkcjonuje na każdym portalu randkowym. Niestety w serwisie Przeznaczeni nie posiada ona zbyt rozbudowanych funkcji w koncie darmowym. Niemniej możemy wykonać proste zabiegi, np. wyłonić osoby, które są online lub te, które niedawno założyły konto. Na uwagę zasługują wyświetlane statystyki po prawej stronie z „Powodami do kontaktu”. Znajdziemy tam m.in. informację o tym ile osób przeglądało nasz profil.

Galeria – znajdziemy tam losowo wyświetlane pojedyncze zdjęcia różnych użytkowników. Brak podziału na płeć czy wiek. Domyślnie u góry wyświetlają się profile promowane (płatna opcja). Mamy możliwość skomentowania konkretnego zdjęcia, a tym samym nawiązania kontaktu.

Wiadomości – w tym miejscu możemy korespondować z innymi użytkownikami. Odczytywać ich wiadomości oraz na nie odpisywać.

Spotkania – to zgromadzenia z konkretnym, wcześniej założonym celem, np. towarzyskie lub kultura i sztuka. Często mają ograniczoną ilość miejsc i obowiązują wcześniejsze zapisy. To doskonała możliwość na poznanie nowych osób. Dla mniej śmiałych lub tych bardziej wygodnych spotkania odbywają się również w trybie online.

Aktualności – to nic innego jak blog i różne, ciekawe artykuły. Tematyka jest bardzo szeroka, bo znajdziemy tam zarówno historie osób, które poznały się za pomocą portalu przeznaczeni, jak i listę polecanych filmów „z wartościami”.

 

Przeznaczeni konto premium - ceny i różnice

Ceny premium, formy płatności, umowa oraz rezygnacja

Chcąc zakupić konto premium mamy dwie możliwości wyboru – płatność z góry za 12 miesięcy lub opcja „bez limitu”. W pierwszym przypadku cena wynosi 94,80 zł (średnio 7,90 zł za miesiąc) przy płatności kartą kredytową. Chcąc wybrać opcję nieograniczoną należy liczyć się z jednorazowym kosztem rzędu 149 zł. Wybór korzystniejszej propozycji będzie zależał od tego ile czasu zamierzamy spędzić na portalu. Niewątpliwym plusem Przeznaczeni jest to, że można skorzystać z innych form płatności takich jak PayU lub Przelewy24. Warto również zaznaczyć to, że na tle innych portali randkowych ceny premium wcale nie są wysokie, a nawet można je określić całkiem korzystnymi:)

Pamiętać należy o tym, że transakcje zawierane są na zasadzie subskrypcji/abonamentu, co oznacza, że w przypadku rezygnacji konieczne jest wypowiedzenie umowy. Można to zrobić kierując odpowiednio wcześniej informację na faks +48 (22) 257 85 60 lub e-mail: abonament@przeznaczeni.pl z zachowaniem 14 dniowego okresu wypowiedzenia.

 

Różnice między kontem darmowym, a kontem premium

Pomiędzy kontem darmowym a premium nie ma dużej ilości różnic, jednak te które są, mają bardzo duże znaczenie. Lista składa się na:

 • nieograniczone wysyłanie oraz odbieranie wiadomości
 • korzystanie z zaawansowanej wyszukiwarki oraz filtrów
 • komentowanie zdjęć innych użytkowników
 • sprawdzanie kto przeglądał nasz profil
 • możliwość wpisów do księgi gości

Monety

Oprócz konta premium użytkownik ma możliwość zakupu monet, które są niezależną funkcją. Ich cena zaczyna się od 9,99 zł za 310 monet (300 + 10 w gratisie). Monety mogą posłużyć osobom, które nie mają premium i tym samym dać im możliwości pojedynczych akcji, które normalnie wchodzą w skład konta premium. Przykładowo wpis do księgi gości lub komentarz pod zdjęciem. 

Monety dają nam również opcje, których nie ma w premium. Jest to kolejno:

 • pokaż się wszystkim (reklama Twojego profilu na każdej podstronie portalu)
 • podnieść swoją pozycję w wyszukiwaniu
 • ustaw tapetę profilu

Jak skasować konto na Przeznaczeni

Zgodnie z informacjami w regulaminie oraz bezpośrednio na stronie Przeznaczeni, konto można skasować wysyłając wiadomość z emaila, który jest jednocześnie loginem do konta na adres usun@przeznaczeni.pl. Należy przy tym zawrzeć w treści nr id Użytkownika (znajdziemy go klikając w ikonę avataru -> mój profil / edycja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *