Be2 – logowanie, porady, opinie, opłaty

Be2 – logowanie, porady, opinie, opłaty

Baner z poratlu randkowego be2

Be2 to portal działający od kilkunastu lat na rynku, dzięki czemu zbudował sobie stabilną oraz ugruntowaną pozycję. Wg danych z Be2, codziennie na stronie rejestruje się około 20 000 nowych użytkowników z całego świata. Platforma przeznaczona jest szczególnie dla osób szukających stałego związku oraz partnera na długie lata. Proporcja mężczyzn do kobiet jest bardzo wyrównana, tak więc portal jest odpowiedni dla obu płci oraz daje niemal takie same szanse w poszukiwaniach drugiej połówki.

 


Rejestracja na portalu Be2

Założenie konta na stronie Be2 jest darmowe oraz dostępne dla każdego, kto tylko posiada adres email. Serwis bowiem umożliwia rejestrację tylko tym sposobem. Proces założenia konta jest bardzo prosty i nieskomplikowany.

Przed założeniem konta musimy wpisać:

  • adres email
  • swoją płeć
  • orientację seksualną
Na adres email wysyłana jest automatyczna wiadomość celem potwierdzenia konta. Be2 posiada również aplikację mobilną, która dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS.
 
Po przejściu rejestracji jesteśmy automatycznie kierowani do wykonania testu osobowości, który składa się z kilku kroków. Portal Be2 (jak sam twierdzi) wraz zespołem naukowców opracował to rozwiązanie, aby proponować użytkownikom w pierwszej kolejności te osoby, których naprawdę szukają. W naszej opinii jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ znacznie lepiej nawiązywać kontakt z osobą, która oczekuje tego samego od życia co Ty. Pytania w teście dotyczą opisu Twojego wymarzonego partnera, Twojej osobowości, Twoich zachowań oraz wielu innych. Wykonanie testu zajmuje kilka minut, ale zapewniamy, że warto poświęcić ten czas i wykonać go rzetelnie.
 

Pierwsze logowanie

Po zalogowaniu się, w pierwszej kolejności proszeni jesteśmy o dodanie swojego zdjęcia. Wg danych z Be2 tylko 3% kobiet odpisuje na wiadomości z kont bez fotografii. To powinno nas przekonać do wstawienia swoich fotek. Portal umożliwia dodanie zdjęć bezpośrednio z dysku. Jeśli nie chcemy tego robić w danym momencie to mamy możliwość pominięcia tej czynności.

Kolejna rzecz to ustawienie pytania „pierwszy krok”. W przypadku konta darmowego to w zasadzie jedyna wiadomość, którą będziemy mogli wysyłać, więc dobrze wybrać którąś z ciekawszych, ponieważ wybór mamy spośród pytań przygotowanych przez Be2. Poniżej kilka przykładów.

Pierwsze logowanie na portalu randkowym be2

Funkcje serwisu Be2

Portal Be2 ofertuje szeroką gamę funkcji. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.

Wyszukiwarka, która umożliwia szukanie potencjalnych partnerów. Plusem tej funkcjonalności jest możliwość dodawania różnych filtrów, dzięki czemu możemy znaleźć osoby spełniające nasze kryteria.

Miłość od pierwszego polubienia, czyli znany „tinderowy” mechanizm na zasadzie „hot or not”. Na Be2 dajemy lajka lub odrzucamy daną osobę. 

Odwiedzający – możemy podejrzeć kto nas obserwował. Czasem jest to dobry sposób do rozpoczęcia rozmowy.

Kto jest online? Dzięki tej przydatnej opcji wyświetlamy osoby, które są w danym momencie aktywne. Tutaj również możemy filtrować wyniki. Plusem tej funkcji jest to, że możemy nawiązać rozmowę z użytkownikami, którzy są online w danym momencie.

„Przełam pierwsze lody”, czyli odpowiedz na 3 pytania postawione przez drugą osobę. Ta opcja jest dostępna po kliknięciu w wybrany profil. Co istotne – mamy do tego dostęp także na koncie darmowym. Jest to doskonały sposób aby kogoś zaczepić.

Zgodność profili. Uzupełnienie testu osobowości ma tutaj swój główny wydźwięk. Oczywiście im więcej punktów w dopasowaniu, tym lepiej. System automatycznie analizuje Wasze profile na podstawie poprzednich odpowiedzi i stara się je porównać. Zalecamy jednak nie sugerować się w 100% samym dopasowaniem, jeśli np. opis profilu oraz zdjęcia już do Ciebie przemawiają. Warto pamiętać o powiedzeniu „przeciwieństwa się przyciągają”, w którym chyba rzeczywiście coś jest;)

Konto premium - ceny oraz funkcje

Niestety Be2 należy do tych portali, które dość mocno ograniczają nasze możliwość na koncie darmowym. Przede wszystkim nie możemy wysyłać własnych wiadomości, a te otrzymane od innych wyglądają jak poniżej.

Jak wyglada przykladowa wiadomosc bez konta premium na portalu randkowym be2

Z pomocą przychodzi konto premium. Jego koszt zaczyna się od 39,90 zł miesięcznie. Co warto wiedzieć – płatność zawierana jest na zasadzie umowy. Oznacza to automatyczną transakcję co miesiąc. Z jednej strony jest to wygodne, jeśli chcemy utrzymać aktywne konto premium – nie musimy martwić się o ciągłość planu. Z drugiej strony należy to kontrolować i w razie potrzeby rezygnacji odpowiednio wcześnie złożyć wypowiedzenie umowy.

Co oferuje konto premium? Z najważniejszych funkcji jest to:

  • wysyłanie nieograniczonej liczby wiadomości
  • sprawdzanie odwiedzających nasz profil
  • otrzymywanie oraz odczytywanie wiadomości
  • wszystkie zdjęcia są wyraźnie widoczne
  • dodawanie profilii do ulubionych
Chcąc zakupić premium możemy to zrobić kartą kredytową lub PayPal’em.
 

Jak korzystać z Be2?

To pytanie zadaje sobie wielu nowych użytkowników. Cóż, to co możemy polecić na początek w ramach konta darmowego to wykorzystanie 100% jego możliwości. W tym celu należy skupić się na przechodzeniu na konkretne profile, gdzie mamy możliwość użycie którejś z poniższych opcji.

Mozliwosci za darmo na portalu randkowym be2

Każda z nich dostępna jest na koncie darmowym i w zasadzie na jednym profilu możemy wykorzystać każdą z nich (3 naraz). Co nam to da? Możemy wybadać reakcje potencjalnych partnerów. 

Dodatkowo warto zadbać o odpowiednio uzupełniony profil oraz dobrej jakości zdjęcia – najlepiej kilka, a nie jedno. Jeśli wiadomości będą docierały do nas w dużych ilościach to zapewne warto zainteresować się kontem premium choćby na miesiąc czasu. Pozwoli nam to przede wszystkim odczytać korespondencję oraz na nią odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *